P30-ART

لینک ورود


ارسال موضوع ارسال پاسخ
آبادی ـ ابراهیم
15/07/15, 06:40 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 15/07/15 07:31 PM، توسط Behruz Rostami.)
ارسال: #1
آبادی ـ ابراهیم
[تصویر:  abadi.jpg]
آبادی ـ ابراهیم
(1313هجری‌شمسی، تبریز ـ)
کارگردان تئاتر، هنرپیشه سینما و تلویزیون

ابراهیم آبادی از بازیگران سرشناس سینمای ایران با کارنامه‌ای درخشان در هنر سینما،  24 مرداد ۱۳۱۳ در محله کوچه‌باغ به دنیا آمد.
پس از اتمام تحصیلات ابتدایی راهی تهران شد و به تحصیل خود ادامه داد. در دوران دبیرستان علاقه‌اش به هنر نمایش شکوفا گردید تا اینکه سرانجام در کلاس‌های تئاتر هنرهای زیبای کشور که به‌وسیله مربیان خارجی برای تربیت مربیان تئاتر در مدارس تشکیل می‌شد، پذیرفته شد و آنجا زیر نظر اساتیدی همچون علی‌اصغر گرمسیری و هوشنگ سارنگ دوره را با موفقیت به پایان رسانید و سپس برای ادامه تحصیل به شهر پراگ در کشور چکسلواکی رفت و بعد از ۵ سال به‌عنوان کارگردان و بازیگر تئاتر از آکادمی هنرهای دراماتیک فارغ‌التحصیل گردید و پس از ۱۴ سال به ایران بازگشت و در اداره برنامه‌های تئاتر و خانه نمایش در سمت کارشناس ارشد و کارگردان تئاتر استخدام شد.
آبادی مدت 16 سال در شهرهای تبریز، ارومیه و گرگان فعالیت‌های هنری انجام داد و اقدام به برپایی کلاس‌ها و گروه‌های تئاتر نمود که نزدیک به ۶۰ نمایشنامه برپا گردید.
از جمله فیلمهایی که وی به نقش آفرینی در آنها پرداخته است، می‌توان به فیلمهای دیوار، توکیو بدون توقف، مومیایی۳، بدلکاران، می‌خواهم زنده بمانم، همه دختران من، تماس شیطانی، مرد ناتمام، آپارتمان شماره۱۳، دزد عروسک‌ها، گراند سینما، بایکوت، زنگ‌ها و زائر خلف اشاره کرد.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ


پرش به انجمن:1